podsumowanie

Lipiec ’14: YA, wilkołaki i gangi.

Nieco inne podsumowanie miesiąca, nieco spóźnione (bo życie nie jest bajką i zmusza nas do wysiłków), czyli dalsze przecieranie pisarskich szlaków i odnajdywanie się w blogowej rzeczywistości.

briggs

KSIĄŻKA

Lipiec wyciągnął mnie z mojego czytelniczego marazmu, dzięki czemu z wolna nadrabiam moje tegoroczne wyzwanie czytelnicze.

Alfa i Omega #2: Hunting Grounds,  i #3: Fair Game. Mam słabość do literatury paranormalnej i, jak niedawno się okazało, YA oraz ich pogranicza. Moja słabość do wilkołaków i samców alfa zdecydowanie pomogła w przyjemnej lekturze tych dwóch pozycji. Patricia Briggs stworzyła bardzo ciekawą relację między głównymi bohaterami, która jest napędową siłą cyklu. Anna i Charles są razem ze sobą, a jednak często są tylko obok siebie, do tego dochodzi zwierzęca relacja ich wilków.

Kuszenie, drugi tom anielskiego cyklu Anne Rice. Książka, która wytrąciła mnie z równowagi. Mimo mojego uwielbienia dla Rice, jestem na nią wściekłą za zaserwowanie TAKIEGO zakończenia, tak bardzo urwanego i niesatysfakcjonującego.  W zasadzie to bardzo dobre zakończenie, trzyma czytelnika w napięciu, w oczekiwaniu – jednak problemem jest to, że brakuje kolejnego tomu, a w tym czasie Rice stworzyła już swój cykl o wilkołakach i własnie wydaje powieść Prince Lestat.

FILM

Noe: Wybrany przez Boga (org. Noah), reż. D. Aronofsky. Z perspektywy czasu nie bardzo wiem, co było siłą napędową tegoż filmu. Trochę za długi, bo momentami nie chciało mi się go oglądać. Dodatkowo Hermiona i Percy Jackson – nie żebym wątpiła w ich umiejętności aktorskie (chociaż aż tak bardzo nie jestem ich pewna w stosunku do młodych aktorów), to jednak nie potrafię ich oderwać od pewnych ról, niestety.

Niezgodna (org. Divergent), reż. N. Burger. Oceansoul ostatnio wypowiedziała się o całym pomyśle Roth – ja się chwilowo wstrzymam, bo kończę czytać trylogię )nieco masochistycznie) i zdecydowanie ta pozycja (łącznie z filmem) zasługuje na jakiś większy tekst.

SERIALE

Szybkie podsumowanie. Sons of Anarchy – oglądam już chyba dwa miesiące, zatrzymałam się gdzieś na 6 sezonie, bo zmęczyłam materiał. Prison Break – nadrabiam z brzydsza polówka, bo bardzo chciał – widzę wiele dziur fabularnych, ale ogląda się nawet przyjemnie. Hemlock Grove – zaczęłam sezon #2 – podsumowanie obu sezonów może pojawić się z tekstem o wilkołakach i wampirach. Sailor Moon Crystal, czyli reboot Czarodziejek – za mną 3 epizody, które niestety pojawiają się co 2 tygodnie (całość zajmie rok, bo to aż 26 odcinków. Bardziej podróż sentymentalna niż faktyczna fascynacja anime.

PISANIE

Jak widać, blog nie jest zbyt często aktualizowany. Wpływa na to kilka czynników: inne dziwne nałogi, oraz praca. Sporo czasu za to spędzam obmyślając moje rozpoczęte projekty pisarskie, z czego powstają nowe. Nadal chcę opisać magicznie moje Miasto Fabryk i Magazynów – to senne angielskie miasteczko, pełne robotników i kotów. Moja młoda Czarownica Kiki jest gotowa do akcji, a nierozgarnięta Babette znów pojawia się na horyzoncie, co może dodać nieco kolorów do całej historii.

GRY

WildStar od startu gry zabiera sporo czasu…

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.