ja tu piszę

NaNoWriMo 2014

shield-nano-side-blue-brown-rgb-hires

O NaNoWriMo, czyli National Novel Writing Month (którym jest corocznie listopad) dowiedziałam się w zeszłym roku z kilku źródeł – zarówno polskich jak i zagranicznych. Był to jednak już środek miesiąca, więc nieco za późno na start i obiecałam sobie, że w 2014 rzucę się na głęboką wodę i wezmę udział. Chociażby po to, by sprawdzić samą siebie, by zmobilizować się w natłoku wszystkiego do efektywnego pisania.

Jak to działa? Platforma NaNoWriMo służy właściwie do zrzeszania przyszłych pisarzy, podliczania słów, i udowodnienia, że da się napisać powieść w miesiąc (czyli 50 tys. słów). Jeśli się uda, automatycznie stajesz się zwycięzcą danej edycji wyścigu gryzipiórków.

Oczywiście zarówno twórcy akcji, jak i uczestnicy zdają sobie sprawę, że nawet po ukończeniu tekstu w miesiąc, nie jest to w żaden sposób gotowy produkt, a jego pierwsza robocza wersja. Ja jednak myślę, że jak jesteś wstanie zacisnąć zęby i zrobić ten krzywy szkielet powieści, to pracując nad nim przez kolejne jedenaście miesięcy, możesz z całą pewnością uzyskać ciekawy efekt. Czego sobie i innym piszącym życzę.

A czy ty już masz swoje konto na NaNoWriMo?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.