Koci Król

Dziwna bajka o Kocim Królu

W Mieście Fabryk i Magazynów mieszka sobie Koci Król. Nie jest on tym Jedynym Kocim Królem, bo króluje jedynie na niewielkim osiedlu, ale jest w swojej kotowatości i królewskości bardzo wyjątkowy. Ten Koci Król jest biały i dumny ze swej białości. Koci Król chowa się w krzakach i obserwuje otoczenie swoimi żółtymi oczami, czasami siada gdzieś przy płotku swojego domu i udaje posąg. Posągowy Koci Król obserwuje bardziej i dumniej. I przypatruje się światu swoją prawie ludzką twarzą.

Kiki Czarownica mieszka na osiedlu Kociego Króla, i mija go codziennie. Bo Biały Koci król niezmiennie siada na krawężniku, przybiera swoją posągową pozę i tylko jego żółte oczy wędrują za rudymi włosami Kiki. Jak przystało na młodą Czarownicę, Kiki skina delikatnie głowa Kociemu Królowi w geście powitania, a Koci Król odpowiada szybkim mrugnięciem powiekami i prawie niesłyszalnym pomrukiem aprobaty. I Koci Król wie, że wszystkie Czarownice znają swoje miejsce w hierarchii.

Kilka ulic dalej, w tym samym Mieście Fabryk i Magazynów mieszka inny Koci Król, ten jets rudy. Rudy Koci Król zawsze odwraca się ogonem do wędrującej Kiki – nie lubi Czarownic. I zawsze przegrywa starcia z Białym Kocim Królem.

Miasto Fabryk i Magazynów ma wiele Kocich Królów, i jeszcze więcej Czarownic.

Reklamy